Únor 2008

Beautiful manga pictures

28. února 2008 v 14:28 | Dark princess
Wallpaper Studio e.go tres jolie fille
Tyhle obrázky jsou tak strašně kouzelný n_n ↓

Hoodně manga obrázků

28. února 2008 v 14:25 | Dark princess

Manga obrázečky...stačí click a boom


Bleach

26. února 2008 v 20:34 | Dark princess
Bleach
počet episod: stále vychází
žánr: akční, komedie, fantasy
Základem toholhe anime je svět rozdělený na svět živích a svět mrtvích. Ze světa mrtvích občast utíkají tzv. Hollows (duchové) a ty vraždí na koho příjdou...
Hlavní hrdina je 15-letý kluk Ichigo Kurosaki. To je celkem normální kluk studující střední školu, až na to, že od narození umí vidět duchy (a vše související s říší mrtvých) a má obrovskou sílu o které sám neví. Jednoho dne mu do okna vejde holka oblečená v černém kimonu. Jmenuje se Kuchiki Rukia a je (death good) - bůh smrti který ničí Hollows a tím chrání ty dobré. Rukia je ůplně vedle z toho, že ji Ichigo vidí ale moc času na uvažování nemá, protože Hollow kterého přišla zničit napadl Ichigovu rodinu. V bitvě je však Rukia zraněna a nemůže dál bojovat. Proto se uchýlí ke krajnímu řešení daruje svou sílu Ichigovi, ten si jí ale díky své vlastní síle vezme skoro všechnu za což ho Rukia ještě dlouho komanduje.
Nicméně Ichigo Hollow porazí. Má to však jeden háček. Rukia se teď nemůže vrátit do Soul Society (říše mrtvích) a tak musí zůstat ve falešném těle na zemi jako jeho nová spolužačka. Taky nemůže vykonávat práci bocha smrti a proto ji za ni dělá Ichigo. Tahle nová práce mu přinese spoustu nepřátel ale i přátel a hlavně dobrodružství.
Na tomhle anime se mi líbí že nic neni takový, jak byste čekali. Překvapený budete od začátku do konce, teda pokud se nějakého dočkáme. Co mi to kazí tak jsou podle mě dost nepovedené openingy, endingy a pokus o vtipnou vložku v podobě mluvícího medvěda Kona. Lepší slovo na jeho popis než "trapný" snad neni. Jinak srandy je požehnaně, hlavně Ichigo dělá úžasný xichty =D

DN Angel

26. února 2008 v 20:33 | Dark princess
DN Angel
Počet episod: 26
Žánr: akční, romantické, tragické, fantasy
Příběh:
Daisuke Niwa je vcelku normální kluk. Ne moc oblíbený ani moc nenáviděný, prostě normální. Žije jenom mámou, dědečkem a podivnym králíkem With který vydává podivnej zvuk "kyuu". Ti se věnují čemusi jako magie a na Daisukeho neustále nastavují různé pasti a překážky.

Moyashimon

26. února 2008 v 20:32 | Dark princess
Moyashimon
počet episod: 11
žánr: komedie
Moyashimon rozhodně neni klasické anime v pravém slova smylu. Přesto jako ve většině anime je jeden hlavní hrdina - Tadayasu, který má jednu schopnost. Čekali byste že umí dobře bojovat? nebo že strašně chytrej? ne nic z toho. Tadayasu umí (a ted se podržte!) vidět MIKROORGANISMY pouhím okem, bez mikroskopu a komunikovat s nimi. A tím začíná přiběh natolik ujetej že nevybuchnout smíchy je při tom leckdy hodně těžký.
Jako mikroby jsou tu nejsou myšleny beztvaré cosi se kroutící věcičky jako jsme zvyklí ale veselá stvořeníčka vždy s obřím úsměvem, aspon jednou anténkou a křiklavou barvou. Během seriálu se dostanem od plísových bakterií na nohou přes jogurtové japonsky vyhlížející živé kulruy až po kvasinky tvořící saké.
Tadayasu chodí společně jeho kamarádem na Tokijsou univerzitu - vysokou školu zemědělskou. Tam se hned zpopularyzují kradením zeleniny pro proferosa Itsukiho. Tento profesor je (slovo vzláštní nestačí) dost ujetej. Vyznává totiž tradiční postupy a techniky zahrnující fermentaci živočišných i rostlinných produktů v zemi a jejich následnou konzumaci (záběr jak jí mrtvého rejnoka je nezapomenutelný).
Celkově vzato Moyashimon je HODNĚ ujeté anime promýchané s pokusem naučit veřejnost něco o mikroskopickém světe.

Full metal alchemist

26. února 2008 v 20:31 | Dark princess
Full metal alchemist - recenze
Počet dílů: 51 + film
Žánr: Fantasy, Akční, Drama
O tomhle anime jistě každý už slyšel. Není divu, jedná se o jedno z vůbec nejpodařenějších. Vypráví o dvou bratrech - o starším Edwardovi Elricovi (po kterém se celé anime jmenuje) a o Alphonsovi
Elricovi (jak mohli Japonci takhle pojmenovat hlavní hrdiny???) kteří žijí ve světě nazvaném Shambala někdy v 19. Století. Tento svět skoro stejný jako náš, jenom zde se používá alchymie.
Alchymie ve smyslu, že z něčeho můžeš udělat něco jiného pomocí transmutačního kruhu. Vojáci jsou v tomto světě taky lidé, kteří používají alchymii. Tak teda tyto bratři žili jenom s matkou, protože otec - velký alchymista ve světě známí spíše jako Light Hohenheim je opustil, když bylo Edovi 2 a Alovi 1. Někdy okolo jejich 8. a 7. roku jim zemřela bez důvodu matka. Byli z toho tak nešťastní, že nakonec Ed vymyslel jednu věc - oživí jí pomocí alchymie. Zdědili totiž po svém otci velké nadání
k alchymii. Sehnali si všechny prvky, co obsahuje lidské tělo (protože jednen ze zákonu alchymie je, že k vytvoření něčeho potřebuješ něco jiného - tzv. equal trade ) a pomocí transmutačního kruhu a začali. V tu ránu jim došlo, že nikdo nedokáže oživit mrtvé, ale už bylo pozdě. Ed přišel o svojí ruke a nohu a Ala to zabilo úplně. Teda ne úplně - Ed přesunul jeho duši (pomocí alchymie) do jakési zbroje.

Tactics

26. února 2008 v 20:27 | Dark princess
Tactics
Počet episod: 25
Žánr: komedie, fantasy
Hlavní hrdina je Ichinomya Kantarou. Je to mladý učenec a jeho povolání je folklorista. Jeho úlohou je však vymítání zlých démonů a duchů na zakázku lidí kteří za nim chodí. Na základě těchto zkušeností píše knihy, čímž se stal celkem populární, ale často je nedopisuje.

Death note

26. února 2008 v 20:25 | Dark princess
Jako ostatní anime zvnikl Death note z úspěšné mangy. Natočili se dva celovečerná filmy a dokonce v Japonsku vznikla HRANÁ verze. Upozornuju že hraná verze je pořádná blbost - aspon podle me-.
Rok vydání: 2006-2007 (stále vychází)
Počet epizod: 37 TV (v plánu)
Styl: temný thriler s přídavky temné fantasy a drama (a perfektní hudební dekorace k tomu)
Příběh:
Raito Yagami (v angličtině říkají Light což se mi nelíbí) je normální středoškolský student který má ve škole samý jedničky. Jak sem řekla je úplně normální až na jednu věc. Nenávidí zločince. Ty nenávidíme všichni, ale on tak moc že by je proto klidně zabyl.

Blood+

26. února 2008 v 20:22 | Dark princess
Blood+
Žánr: dark fantasy, akční
Počet dílů: 50
Anime Blood+ nepřímo navazuje na film Blood - the last Vampire. Odehrává se zhruba 40 let po filmu. Pokud jste ale neviděli film vůbec to nevadí, příběh je udělán tak, aby ho pochopil každý. A že jde skutečně o velkolepí příběh - na začátku se vyrojí tolik otázek že každý neusne dokud neuvidí další díl. Znamená to tedy že se nevyspíte vůbec, protože kompletní příběh se dozvíme až nakonci. Mezitím se budem dozvídat malé "střípky" díky kterým je Blood+ jedno z nejnapínavějších anime.

Auta ke stažení

26. února 2008 v 16:03 | Dark princess
Oficiální stránky umožnili na stáhnutí už druhé auto. Tentokrát se jedná o modrý Ford Focus, který si můžete stáhnout ve dvou verzích - pro ty, kteří vlastní datadisk Noční život a pre ty, kteří ho nevlastní tu je příjezdová cesta aauto jako dekorace!


Nebo si můžete stáhnout krásný Mustang GT


Zajímavé objekty

26. února 2008 v 15:50 | Dark princess
Obraz zivotabudic
DOWNLOAD (1,76 kB)

Gothic obrázky 9.

15. února 2008 v 16:26 | Dark princess
Gothic obrázky 8.

11. února 2008 v 17:06 | Dark princess

Gothic obrázky 7

9. února 2008 v 8:58 | Dark princess

The sims 2-Příběhy trosečníků

8. února 2008 v 20:35 | Dark princess
Images Les Sims : Histoires De Naufrages PCImages Les Sims : Histoires De Naufrages PCImages Les Sims : Histoires De Naufrages PCImages Les Sims : Histoires De Naufrages PCImages Les Sims : Histoires De Naufrages PCImages Les Sims : Histoires De Naufrages PCImages Les Sims : Histoires De Naufrages PCImages Les Sims : Histoires De Naufrages PC
  • Příběhy trosečníků jsou již jak dlouho dobu na pultech v prodejnách. Podle všech jsou zatím ze všech příběhů nejlepší a nejpropracovanější. Celý tento díl začíná stroskotáním na pustém ostrově. Vašim úkolem je přežít. Hledáte potravu a příbitek, prostě vše pro váš celkem spokojený život. Setkáváte se se spoustou zajímavých simíků, zvířat a nespoutanou divočinou.


The sims 2-Mazlíčci

8. února 2008 v 20:32 | Dark princess
  • Vytvořte vašim simům perfektní domácí mazlíčky. Trénujte je, hrajte si s nimi a zamilujete si je! Vyberte si ze spousty plemen psů a mnoha druhů koček. Nebo si jednoduše vytvořte svého unikátního mazlíčka. Vaši simové budou moci své mazlíčky učit novým trikům, vzít je na procházku do parku nebo jim budou moci koupit hračky, pelíšky a mnoho dalšího. Ale pozor, mazlíčci mají nepředvídatelné myšlenky !

The sims 2-Ve světe podnikání

8. února 2008 v 20:30 | Dark princess
  • Nyní můžou mít simíci vlastní obchod. Můžou si vytvořit vlastní butik s módou, salón krásy, květinářství, obchod s elektronikou, výnosný řetěz restaurací nebo jakýkoliv jiný typ obchodu. Najímejte zaměstnance jak bude váš obchod růst a využíjte talentované simíky při výrobě hraček, k obsluze pokladny, svazování kytic, k navýšení prodejů a výrobě robotů. Ale pozor na líné zaměstnance a buďte připraveni je okamžitě vyhodit. Od šikovných začátečníků až po mistrovské řemeslníky, využíjte talentu svých Simů, aby co nejlépe vyhovovali vašim obchodnickým požadavkům. Vybudují úspěšné obchodní impérium nebo se stanou excentrickými podnikateli, kteří pracují na svém příštím velkém projektu?

The sims 2-Volný čas

8. února 2008 v 20:27 | Dark princess

Co je manga?

2. února 2008 v 15:22 | Dark princess
Manga (漫画) je japonské slovo pro vyjádření pojmu "komix" a jemu podobných tištěných (!) seriálů. Píšu "tištěných seriálů," protože znám některé, kteří si myslí, že manga chodí v televizi jako ony japonské animované seriály (zaměňují totiž pojem "manga" s pojmem "anime"). Manga je opravdu jen a jen na papíře. Mimo Japonsko se název "manga" používá už ne jen ve smyslu komixu, ale obecně pro kategorizaci. Pro nás a jiné nejaponské národy "manga" znamená animovaný komix pocházející z Japonska. Proto nemůžeme žádný z amerických či jiných komixů označit za mangu, zkrátka není japonského původu (nemluvě o tom, že mnoha prvky se od japonské tvorby vždy liší díky rozdílnosti kultur). S trochou nadsázky (nebo možná s několika přivřenýma očima) tak můžeme označit i časopis, který má mnoho prvků společných s pravou japonskou mangou (ale někteří, včetně mě, to nevidí rádi).