Prosinec 2007

Gothic obrázky VI.

29. prosince 2007 v 9:54 | Dark princess

Co je to manga ?

27. prosince 2007 v 10:26 | Allmynka

MANGA -

Manga, slovo často skloňované mezi příznivci japonské kultury. Je to japonské slovo pro komiks, manga je japonský komiks, který má svá specifika, jako černobíle obrázky, dynamické vyprávění, charakteristický design postav a prostředí. a všude jinde mimo Japonsko (zejména v Americe, ale i v Evropě) se jím označuje specifický styl kresby (říká se, že to a to je kresleno manga-stylem, obvykle komiks, ale i třeba počítačová hra). Když se říká specifický styl, myslí se tím zejména realistická pozadí děje vykreslená s důrazem na detaily, častá stylizace postav, napravidelné pořadí scén (okénka s ději rozházená po ploše papíru jakoby beze smyslu), časté používání zvláštních výrazových prostředků sloužících k vyjádření atmosféry, deformace postav a prostředí (zoomování postav nebo jejich výrazů) a řada dalších věcí. Manga je na rozdíl od anime většinou černobílá. Pro naprostého laika v oblasti mangy jsou klasickým rozpoznávacím znakem velké (resp. často OBROVSKÉ) oči postaviček v porovnání s dalšími prvky jejich tváře. Mangy vychází v Japonsku ohromné množství a je určena širokému spektru populace. Lze z ní vyčlenit několik hlavních skupin - Shoujo, Shonen a Hentai. Dnešní podobu nabrala manga ve dvacátých letech minulého století.
České stránky www.mangacesky.wz.cz
a pokud překousnete angličtinu: www.realitylapse.com
pár dalších pojmů:
Doujinshi - neoficiální manga s krátkým příběhem vytvořená fanoušky s použitím postav vypůjčených ze známé mangy nebo anime. Mnoho známých yaoi autorek začínalo s tvorbou doujinshi.
Shonen - manga pro chlapce
Shoujo - děvče, dívka. Také manga určená mladým dívkám.
Shukan Manga - týdeník s nejoblíbenější manga, nejslavnější je Shonen Jump a Shonen Magazine mají více než 200 stran a jejich prodejnost je kolem 4miliónu výtisků týdně!
Seme - vrchol - ze slovesa semeru-útočit. Aktivní člen vztahu v yaoi. Podle konvence se jeho jméno píše jako první před "x" mezi oběma jmény.

Uke - dno - ze slovesa ukeru-přijímat. Pasivní člen vztahu v yaoi. Podle konvence se jeho jméno píše jako až za "x" mezi oběma jmény.

Shonen Ai - v překladu to znamená chlapecká láska, což plně vystihuje obsah děl označených tímto pojmem. Je v nich hodně romantiky, příběhu a žádný sex. Maximálně se oba aktéři drží za ruku či se jen políbí. Často však jen po sobě na dálku touží.

Yuri - yuri-lilie, ženská obdoba yaoi a shonen ai. Tento pojem je umělý a má rozlišovat vztah mezi ženami a hentai.

Hentai nebo Echi manga- pornografické mangy buď heterosexuální, či lesbické určená pro mužskou klientelu.

Shota-con - zkrácenina typického jména malých chlapců Shotaro a slova komplex. Jedná se o yaoi žánr ve kterém vystupují hoši ve věku +/-9 až 12.

Otaku - manga a anime fanoušek. (v Japonsku hanlivé označení )

Circle - kroužek- skupina doujinshi kreslířů sdružených pod jedno jméno.

Mangaka - osoba kreslící mangu.

Gensaku-sha - scénárista, podle jehož příběhu se kreslí manga.

Doujinshika - osoba kreslící doujinshi.

Shounen manga - manga jejíž cílovou skupinou jsou chlapci.

Shoujo manga - manga jejíž cílovou skupinou jsou dívky.

Kodomo manga - manga jejíž cílovou skupinou jsou děti ve věku 6-11 let.

Josei manga - manga jejíž cílovou skupinou jsou ženy nad 20 let.

Seinen manga (1) - manga jejíž cílovou skupinou jsou muži ve věku 18- 25 let.

Seinen manga (2) - další z možných označení hentai mangy
Bishounen - "krásný chlapec" - klasický japonský estetický kánon se dívá na sexuální přitažlivost a vztah s dospívajícími chlapci+/-13 do 16 jako velmi romantický.

Biseinen - když už bishounen trochu povyroste a začne se holit

Ketsuekigata - krevní skupiny jsou v japonské kultuře úzce spjaté s osobností a tak každá krevní skupina dává svému nositeli určité předem definované vlastnosti. Tento zvyk začal být populární začátkem 80. let. Krevní skupina se běžně objevuje ve statistikách jak manga postav tak i samotných autorů.

A - nervózní, introvert, čestný, loajální
B - otevřený, společenský optimistický, dobrodružný
AB - hrdý, diplomatický, náročný
0 - workoholický, nejistý, citový

Slash - západní fanouškovské povídky ve kterých se zerotizují vztahy mezi postavami filmu a seriálů. Tento pojem není totéž, co yaoi.
ukázka z mangy Inuyasha:
ukázka z mangy Naruto:

Naruto

27. prosince 2007 v 8:53 | Allmynka
Příběh se točí okolo 12-ti letého chlapce z vesnice Konoha - Naruta Uzumakiho , který ve svém těle nosí zakletého démona od dne, když se narodil.
Naruto vyrůstal bez rodičů a tak vyrůstal trochu nespoutaně. Lidé ve vesnici ho nemají rádi, zvláště proto, že provokuje a škodí kudy chodí (o kletbě kyuubi (liščí démon), která byla na Naruta uvalena aniž by mohl cokoliv namítnout proti a o níž si lidé ve vesnici jenom šeptají, ani nemluvě). Ve skutečnosti jsou tyto Narutovy výstřelky pouze projevem urputného poutání pozornosti na svojí osobu. Naruto je totiž velmi osamělý a tak se snaží, aby si ho alespoň někdo (třeba i ve zlém) všiml. Naruto chodí do přípravné školy na ninji (Akademie), ovšem s výukou se to má asi tak, jako s jeho kázní. Jeho třídní učitel Iruka s ním má sice plné ruce práce, ale ve skrze má Naruta rád - připomíná mu totiž jeho samotného.
Když nastanou postupové zkoušky na získání hodnosti ninjů, Naruto to zkazí a jako jediný neprojde ročníkem. Tehdy na radu jednoho z učitelů - Mizukiho-sensei (který ovšem nemá zrovna nejlepší úmysly) ukradne velký svitek s tajnými technikami ninjů (jutsu). Najde ho Iruka-sensei a když si uvědomí, že Naruto byl jenom využit a opravdu nevěděl o co se jedná, když ukradl onen svitek, riskuje pro něj vlastní život, aby ho zachránil před Mizukim. A právě tady Naruto prvně použije jutsu, které stačil odkoukat z onoho svitku - Kage Bushin no Jutsu (Technika stínových dvojníků). Iruka-sensei nakonec uzná, že Naruto tímto vlastně složil zkoušky na ninju - a tak se Narutův sen o přijetí na vědomí celou vesnicí začíná pomalu naplňovat....

Ukázka:
Typ: Speciály, Filmy, Seriál - asi 192 dílů?
Žánr: Dobrodružný, Komedie, Drama, Fantasy, Historický, Shounen, Nadpřirozený

Citáty

23. prosince 2007 v 9:21 | Dark princess
"Co je to láska? Láska je štěstí, láska je smích. Láska je bolest, láska je hřích. Láska je jak voda, kterou musíš pít. Stejně jako bez lásky, nejde bez ní žít..."

*

"Miluj toho, koho máš ráda a neboj se zrady, drž se svého srdce a ne cizí rady."

*

"Říká se, že milovat znamená žít, Já miluji a zdá se mi, že umírám...

*

Lehko se dáme oklamat tím, co milujeme" =(

*

"I když člověk někoho velice miluje, občas na to zapomene"

*

"Nemůžeme milovat toho, koho se bojíme ani toho, kdo se bojí nás"

*

"Nechtějme, aby se ten, koho milujeme podobal našemu ideálu, ale naopak ideál přizpůsobme tomu, koho milujeme"

*

"Je třeba být si trochu podobní, abychom si rozuměli, ale trochu rozdílní, abychom se milovali."

*

"Miluji život, protože mi dal tebe. Miluji tebe, protože ty jsi můj život."

*

"Láska jsou podle mě motýlky v bříšku, když vám nechutná jíst, nedá se spát, musíte se smát, podlamují se kolena a příjemný pocit chvění ...láska je jen slovo vymyšlené člověkem, ale pro mnohé znamená vše. Láska je pohádka života - s tím rozdílem, že nemá vždy šťastný konec..."

*

"Proč člověk nemůže milovat toho, koho by milovat měl, a proč miluje vždycky toho, koho milovat nesmí..."

*

"Velká láska se rodí z velkého poznání toho,co milujeme. Co neznáš,nemůžeš milovat-leda chudě"

*

"Lásku nepoznáš v okamžiku,kdy nalezneš dokonalého člověka,ale v okamžiku,kdy ho jako takového začneš vidět..."

*

"Trvá minutu, abys potkal někoho výjimečného, potřebuješ hodinu, aby sis ho začal vážit, potřebuješ den, abys ho miloval a celej život, abys ZAPOMNĚL!!!"

*

"Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo"

*

"Nikdy nemůžeme milovat ty, jímž se nemůžeme smát. V naprosté dokonalosti je cosi nadlidského, co tíží mysl a srdce."

*

"Člověk pozná, že někoho miluje, až když ho ztratí."

*

"Každý z nás může něco ztratit, a něčeho se vzdat.Je lepší se nevracet a jenom vzpomínat."

*

"Je rozhodně snazší vzplanout láskou, když člověk nemiluje, než se jí zbavit, když miluje."

*

"Ženě nestačí milovat jednoho muže. Musí si tu být ještě druhý, jehož bolí, že ona miluje toho pravého."

*

"Světu jsi možná jen jednou osobou, ale jedné osobě můžeš být celým světem."

*

"Nikdy se nemrač, i když jsi smutný/á, protože nikdy nevíš, kdo se může zamilovat do tvého úsměvu"

*

"Láska začíná tím, že se člověk cítí osamocený, a končí tím, že člověk touží být osamocený."

*

"Je možné milovat a přitom nebýt šťastný; je možné být šťastný a nemilovat. Ale milovat a být přitom šťastný, to by byl zázrak."

*

Jsme dva. Dva na všechno - na lásku, na boj i na bolest a na hodiny štěstí. Dva na výhry i prohry, na život i na smrt - jsme dva.

*

Když nejsi s tím, koho miluješ, miluj toho, s kým jsi. Dokud ten, koho miluješ, nepřijde na to, s kým jsi. S láskou ubíhá čas. S časem ubývá láska

*

Řekni mi, koho miluješ a já ti řeknu, kdo jsi."

*

Milovat někoho znamená mít v něj neustále naději.

*

Neboj se milovat toho, kdo tě miluje, boj se milovat toho,co tě nemiluje.

*

Gothic obrázky V.

20. prosince 2007 v 19:50 | Dark princess

Gothic obrázky IV.

20. prosince 2007 v 16:07 | Dark princess

Další hezké gothic obrázky

20. prosince 2007 v 15:08 | Dark princess

Co je Gothic?

20. prosince 2007 v 14:37 | Lucíšek :o)
Moderní "gothic style" vznikl na začátku 80.let jako část punkové subkultury (která byla sama o sobě odmítnutím většiny společenských hodnot). Pojem "gothic" poprvé použil manažér skupiny Joy Division - Anthony H.Wilson. Další podporou pro "gothic style" byli filmy a hudba. Například film "Vrána" pomohl hodně prosadit tento temný a depresivní životní styl. Časem vzniklo velké množství dalších zajímavých gotických filmů a množství gotických kapel, např.(CRADLE OF FILTH, MORTIIS, MY DYING BRIDE, THEATRE OF TRAGEDY………..) Od 80.let se "gothic style" příliš nezměnil, přibylo pár hudebních těles a obohatila se i móda. Přibylo více latexu a obojků na krku. "Gothic style" je často svázán s fetišismem, guma, latex, velmi odvážné a erotické oblečení. Potlačení pohlavnosti, (muži v sukních, korzetech a s nalakovanými nehty - ženy v těsných kožených kalhotech a ověšené řetězy. V každém městě se snad dnes najde skupinka gotiků.
"Gothic is live!"
"Proč jsou lidé gothic?"
Většina gotiků se stává gotiky, protože se cítí být "nebo skutečně jsou" odlišní od ostatních. Chtějí žít podle svého vlastního rozhodnutí a mnohdy se nemohou zařadit do "normální" společnosti. Gotici mají svobodnou mysl a neakceptují morální pravidla "stádní" společnosti. Gotici však rádi naslouchají ostatním a potom si vytvářejí vlastní názor. Gotici se také především, proto, že nejsou právě nejsnadněji přijímáni okolím, pro svůj styl oblékání a projevu, rádi shlukují do skupin - "gothic párty". Tato síla, vyplývající ze shromažďování podobně smýšlejících osobností, má dobrý efekt pro obě strany, pro individualitu gotiků i okolní společnost. Mezi gotiky panuje velice přátelská atmosféra, protože jsou jeden druhému oporou a necítí se vedle podobně zaměřených jedinců, tolik odsunutí od společnosti. Utvářejí si tak vlastní menšinovou společnost gotiků.

Gothic obrázky III.

19. prosince 2007 v 20:46 | Lucíšek :o)

Gothic anděl

16. prosince 2007 v 19:58 | Lucíšek :o)

Gothic obrázky II.

15. prosince 2007 v 8:08 | Lucíšek :o)

Manga obrázky IV.

15. prosince 2007 v 8:02 | Lucíšek :o)

Manga obrázky II.

14. prosince 2007 v 19:02 | Lucíšek :o)

Dalšííí gothic obrázky

14. prosince 2007 v 17:07 | Lucíšek :o)

Gothic obrázky

14. prosince 2007 v 16:45 | Lucíšek :o)

Dalšííí fakt pěkné manga obrázky

12. prosince 2007 v 19:42 | Lucíšek :o)

Dalšíííí manga obrázky

9. prosince 2007 v 11:37 | Lucíšek :o)

Manga

9. prosince 2007 v 9:04 | Lucíšek :o)
Manga je japonský styl malby či kresby. Charakteristické pro tento způsob malby jsou sebejisté tahy, čisté linky, disproporčně zobrazené postavy, méně barevných přechodů na úkor šrafování, z detailů velké výrazně vykreslené oči, malý špičatý nos. Nejčastěji se využívá v kreslení komiksů a typických japonských televizních seriálů a filmů - v takovém případě mluvíme o anime.

Další manga obrázky

9. prosince 2007 v 8:52 | Lucíšek :o)

Manga obrázky

9. prosince 2007 v 8:36 | Lucíšek :o)